3 Mayıs 2008

İP Tv'de Son Gelişmeler!

IPTV, Video-On-Demand (VOD), sayısal reklam ve içerik alımı konusunda yazılım uygulamaları sunan SeaChange International, kablosuz ağ ve geniş bant internet erişim ürünlerinin geliştiricisi AirTies ile ortaklık kurdu.

Seachange'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ortaklık sonucunda ortaya çıkan çözümler, IPTV hizmetlerinin kurulumunu kolaylaştırıp hızlandıracak, kullanıcıların evlerindeki bilgisayar, modem ve televizyon gibi aygıtlarını kendi başlarına kolayca birbirine bağlayarak yeni nesil kablosuz iletişim ve eğlence uygulamalarını kullanmalarını sağlayacak.

SeaChange'in Kurucusu ve Üst Yöneticisi Bill Styslinger "Küresel kullanıcılar hızlı, etkin ve uygun maliyetli sunulan IPTV çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. SeaChange'in TV Navigatör yazılımı ve AirTies'ın M-140 IPTV alıcısı, karmaşık kurulumları ortadan kaldıran ve yalnızca tek bir düğmeye basarak oluşturulan ev içi kablosuz ağ sayesinde VOD, Caller-ID ve oyunlar gibi sofistike uygulamaları ev içindeki birden fazla televizyon setine taşıyan ilk kablosuz IPTV çözümünü yaratmıştır" dedi.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi de uluslararası pazarın IPTV'nin kullanımı ile ilgili yaşadığı zorlukları gördüklerini ve uluslararası alanda pek çok aileye kablosuz IPTV çözümlerini kolaylıkla ulaştırabileceklerine inandıklarını belirtti.

Ortaklık temelinde ilk girişimler Türkiye ve Rusya'da yapılacak. SeaChange, Yunanistan, Ukrayna, Hindistan, Brezilya, Almanya ve İsrail dahil birçok ülkede çeşitli projelerde AirTies ile birlikte çalışmalarını sürdürecek.

Hiç yorum yok: